![Спиське Подргадє](https://dyoma.pp.ua/wp-content/uploads/2016/07/MG_7913-1000x429.jpg)
Словаччина: Кошице близько
4 вихідні дні, які подарував нам День Конституції, я вирішив витратити і відвідати Словаччину. Ця країна зовсім близько, але до цього не виникало нагоди туди поїхати.
Вибір впав на Кошице, куди дістатись дуже просто, через Ужгород. Із Києва зручно їхати поїздом №100, який прибуває в Ужгород у 8.10 ранку.
Нам пощастило, адже відразу з поїзда ми пересіли в Blablacar. Якщо потрібних поїздок немає, є альтернативний варіант – автобус в 8.30. На щастя, автобусна станція в Ужгороді зовсім поряд від залізничного вокзалу і можна встигнути 😉
Кордон зі Словаччиною знаходиться практично в межах міста, що дуже зручно. Щоправда є свої мінуси. На кордоні традиційно безліч автомобілістів на словацьких номерах, які просто раз в 5 днів мають проїжджати кордон, щоб не розмитнювати машину. Локальна особливість.
Загалом проходження кордонів зайняло десь 2 години, що по місцевих мірках – середній результат (підозрюю автобусом було би швидше, оскільки для рейсових є окрема черга).
У Кошице ми потрапили близько 12:00 по місцевому часу. Цього разу жили в квартирі, яку зняли через Airbnb (якщо зареєструєтесь по моєму посиланню, то навіть якусь знижку на проживання отримаєте). Дуже раджу такий варіант. Проживання в квартирах має свої плюси – це комфорт, розташування, а як бонус – нас поселили швидше від зазначеного часу на 2 години!
Саме місто Кошице дуже приємне – старе місто хоча і не дуже велике, проте цього достатньо, щоб погуляти цілий день.
![IMG_20160625_133024.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-3pBeTVLS6MA/V3QmnoQfaoI/AAAAAAABDjE/SBQGVdt4ZH4tRvs68wflfOF1mEJpyrupACHM/IMG_20160625_133024.jpg?imgmax=640)
Центральна вулиця Кошице
![IMG_20160625_133717.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-ffpgav_1EPo/V3QmnsblzHI/AAAAAAABDjI/hEutfukQgs8DT71eYMFcc-paThkDn0RjACHM/IMG_20160625_133717.jpg?imgmax=640)
Майже як у Львові, но нє 😉
![IMG_20160625_135025.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-pG4-qFgo0ks/V3Qmnqf3sNI/AAAAAAABDjk/hxAy7VZIHWcNUwwg5eUrSKAd7W6M1QfHACHM/IMG_20160625_135025.jpg?imgmax=640)
Просто дзвін посеред дороги. Гортайте далі
![_MG_7881.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-mOY9LzObFrU/V3QnHbT4pLI/AAAAAAABDh0/YHfXyfJXpsg0OV3nU1JcMmlZquPqvBYuACHM/_MG_7881.jpg?imgmax=640)
Отакими скульптурами починається класний сквер
![IMG_20160625_200321.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-nWoLNkaGgd4/V3QmnhgTwHI/AAAAAAABDho/zASyHw0_Fucju3b4Wo2l-6imsmbisedFgCHM/IMG_20160625_200321.jpg?imgmax=640)
Місцева архітектура
![IMG_20160625_210258.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-knTBmWOA2Kg/V3Qmnun2COI/AAAAAAABDho/SjiU7GvbF7kpjX2H-Ebx3dWM4JsvylQhgCHM/IMG_20160625_210258.jpg?imgmax=640)
Дуже крута підсвітка в головному соборі міста
Другого дня ми вирішили поїхати в Списький замок – один із найбільших замкових комплексів Східної Європи. Дістатись туди із Кишице (принаймі зранку) напряму не вийшло, тому прийшлось їхати у 8.15 через містечко Presov. Десь близько 10 ранку ми були вже на місці. Ціна квитка вийшла близько 5 євро.
Сам Списький замок розташований на горі, яка знаходиться в кількох кілометрах від містечка Spisskie Podhradie. Так що готуйтеся дряпатись вгору.
Вхід в замок коштує: 6 євро – повний огляд, включаючи верхню і нижню частину замку і підйом на вежу, 3 євро – тільки вхід на нижню частину.
У самому замку є музей, церква і навіть кімната катувань (класика 😉 ).
![IMG_20160626_094804.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-fb-GqlU-d6Q/V3QmnmyhBgI/AAAAAAABDho/1szz1xv37w0LeUWQCTHbEqawPujLj4bhQCHM/IMG_20160626_094804.jpg?imgmax=640)
Замок. Вигляд з вікна автобуса
![_MG_7913.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-in_MO9zSGEM/V3QnHTsInNI/AAAAAAABD0Q/O0CL3syrjyUK8PKATwZBNx1XwwVYdS35ACHM/_MG_7913.jpg?imgmax=640)
А це вигляд на нижню ступінь замку і містечко Спиське Поградьє
![_MG_7906.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-0o8vuvJMayU/V3QnHa6TEWI/AAAAAAABDh0/Jnpp2zHEHcoSrU3sQJedj3VLU5IK6ajKACHM/_MG_7906.jpg?imgmax=640)
Це вхід у замок
![IMG_20160626_105117.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-S6my2Zq-kDU/V3QmnnTwJdI/AAAAAAABDho/dNwamvI57psESdxaF6y1I4P5W8X_fzxxgCHM/IMG_20160626_105117.jpg?imgmax=640)
Масштаби важко з фото зрозуміти, але комплекс величезний
![IMG_20160626_111140.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-xvqpV3vewvE/V3Qmnr0q05I/AAAAAAABDho/bObkBvTyqSEqYHrgFdDtuOwBSeCz3KEeACHM/IMG_20160626_111140.jpg?imgmax=640)
З вікна відкриваються справжні “шпалери” на робочий стіл 😉
![IMG_20160626_111507.jpg](https://lh3.googleusercontent.com/-y2mhWupctq8/V3Qmnp3pKbI/AAAAAAABDkU/g_fyVAxpP50mc1GX0T9NSalk4xUvHlhVACHM/IMG_20160626_111507.jpg?imgmax=640)
Церква всередині також є
Із дорогою назад нам пощастило. В обідню пору курсує кілька прямих автобусів в Кошице.
Далі було ще півдня “на погуляти” по Кишице, а зранку додому.
Майте на увазі, що автобусів в Ужгород не так і багато – один у 8.30, один в обід та ввечері. Ціна квитка – 7 євро. Так що, якщо плануєте встигнути на вечірні поїзди на Львів чи Київ, то є ризон їхати ранковим автобусом.
Загалом Словаччина залишила хороший післясмак – дуже схожа мова, багато чого зрозуміло без перекладу, приємні ціни (незважаючи на єврозону, тут дешевше ніж в ті й ж Литві), класна природа (поруч Татри). Є шанс, що сюди повернусь ще 😉
Більше фото тут: https://www.facebook.com/tdyoma/media_set?set=a.10209662142173521.1073741892.1328383507&type=3
Автобусы все такие же старючие икарусы с Ужгорода?
Моя поездка в Кошице и дальше: http://rotozeev.net/page/slovakiya-etim-letom-transport-poezda-i-gory
Ні, була якась Scania здається. Тобто норм впринципі